10 سایت برتر در زمینه آموزش الکترونیکی طراحی گرافیک

از آن جایی که طراحی گرافیک و دیجیتال، یک مهارت فنی است، می توان با شرکت کردن در دوره های مختلف طراحی و یا به صورت خودآموز و بوسیله دوره های غیرحضوری و آنلاین این مهارت را یاد گرفت و تقویت کرد. بنابراین برای علاقه مندان به طراحی کاتالوگ و یا شرکت هایی که کار چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی انجام می دهند، آموزش نقش مهمی دارد. آموزش های آنلاین، کمک زیادی به یادگیری این مهارت ها به صورت خودآموز کرده است.

امروزه محدوده گسترده ای از این آموزش ها در سراسر اینترنت در دسترس است که با هزینه ای اندک می توان به آن ها دست یافت. اما مشکلی که وجود دارد اعتبارسنجی آن ها است. این که باید به کدام یک از آن ها مراجعه کرد؟ در این مقاله 10 مورد از بهترین سایت ها در زمینه آموزش آنلاین طراحی گرافیک را به شما معرفی میکنیم که می تواند کمک بزرگی برای طراحان کاتالوگ و به طور کلی طراحان گرافیک باشد.

1.سایت Udemi: مقدمه ای بر طراحی گرافیک

سایت یودمی یکی از بزرگترین سایت هایی است که در زمینه آموزش آنلاین طراحی گرافیک فعالیت می کند

Udemy یکی از سایت هابی است که در زمینه آموزش طراحی گرافیک فعالیت می کند. این سایت می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی فعالیت می کنند. یودمی با روش های مبتنی بر رتبه دهی و رنک دهی به آموزش ها، اعتماد بسیاری از مشتریانش را بدست آورده است. می توان یودمی را به عنوان یک کلاس دیجیتالی به صورت رقابتی دانست که گستره وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد.

سیستمی که توسط Udemy ارائه شده است، به این صورت است که فیلم هایی از سخنرانی های اساتید در حوزه های مختلف را که به صورت مستقل ضبط شده است، درون سایت قرار می دهد و مشتریان می توانند گزینه مناسب را انتخاب کنند. فیلم ها با توجه به کیفیت مدرس، مدت زمان سخنرانی، موضوعات و رشته قیمت گذاری شده اند که این قیمت ها منصفانه هستند. البته نه برای ما ایرانی ها!!
بنابراین اگر امکان خرید از سایت را ندارید، می توانید از سایت های ایرانی که این فیلم ها را دانلود کرده و درون سایتشان قرار داده اند، تهیه کنید.

از طرفی، سایت یودمی دوره های طراحی گرافیک رایگان نیز ارائه می دهد که می توانید از آن نیز بهره ببرید. پس اگر کار طراحی و دیزاین دیجیتال انجام می دهید، می توانید از این سایت شروع کنید. از طراحی نمونه کاتالوگ و چاپ آن گرفته تا طراحی بروشور و کارت ویزیت های حرفه ای، همه این آموزش ها را می توانید در یودمی پیدا کنید. پس از پیدا کردن آموزش، می توانید اسم آن را گوگل کنید تا بتوانید لینک دانلود رایگان آن آموزش را پیدا کنید.2

2. سایت Alison Online

سایت آلیسون آنلاین یکی دیگر از سایت هایی است که در زمینه چاپ دیجیتال و طراحی نمونه کاتالوگ های حرفه ای از آن کمک بگیرید

در سرتاسر فضای دیجیتال، مدارک رایگان معتبرتر از آلیسون آنلاین پیدا نمی کنید. هر بار که یک نفر دوره ای برگزار می کند، آن ها اعتبار مربوط به این دوره را به شکل یک مدرک به رزومه آن شخص اضافه می کنند. فرض کنید که شما یه دوره آموزش طراحی کاتالوگ به صورت حرفه ای برگزار کرده اید. از اعتبار این تدریس می توانید در رزومه خود استفاده کنید. این certificate نه تنها درون سایت آلیسون آنلاین، بلکه در بین استخدام کنندگان شرکت هایی که در زمینه چاپ دیجیتال کار می کنند و کار طراحی گرافیک انجام می دهند اعتبار دارد و مزیتی برای شما محسوب می شود.

به طور گسترده تر، آلیسون دوره های عمومی در زمینه های مختلف آموزش آنلاین طراحی گرافیک از جمله : مهارت های گرافیکی، بصری و اصول طراحی را ارائه می دهد که مهارت هایی از قبیل طراحی نمونه کاتالوگ های تبلیغاتی، طراحی کارت ویزیت و … در این دسته قرار می گیرند. همچنین دوره های محدودتری برای علاقه مندان به نرم افزارهای حوزه طراحی و چاپ گرافیک مانند فتوشاپ، کورل، ایلوستریتور و … برگزار می شود.

3.سایت Coursera

Coursera یک سایت آموزش آنلاین است که بر دسترسی علاقه مندان به یادگیری به ویدیوهای آموزشی بهترین اساتید جهان تمرکز دارد. مدرسان برترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشهور و معتبر جهان، سخنرانی های خود را در طیف وسیعی از موضوعات ضبط کرده اند و در این سایت قرار داده اند. یکی از این موضوعاتی که توسط این اساتید پوشش داده شده است، طراحی گرافیک و مبحث چاپ کاتالوگ و چاپ کارت ویزیت است که مبحث مورد نظر ما طراحان است.

یکی از ویژگی های جالب این سایت این است که در همه زمینه ها از جمله طراحی کاتالوگ ها، تکالیفی برای یادگیرنده ها قرار داده شده است. این تکالیف به صورت خودکار بازبینی شده و نمره دهی می شود. به همراه این تکالیف، بحث و گفتگوهای تعاملی، باعث شده است که یک تجربه عالی برای علاقه مندان به یادگیری رقم بخورد. در پایان هر دوره نیز به آن ها، گواهی الکترونیکی دوره اعطا می شود.

4.موسسه مالتی مدیای ADMEC

ADMEC، موسسه ای است که هم دوره های دیپلم و هم گواهینامه طراحی گرافیک را به دانش آموزان ارائه می دهد. نسخه آنلاین این موسسه، با توجه به مطالب و یادگیری در زمان واقعی، و منطبق با یک برنامه واقعی است. در این سایت هیچ برنامه از پیش ضبط شده ای وجود ندارد. بنابراین اگر قصد شما طراحی و چاپ دیجیتال است، برای مثال اگر می خواهید طراحی و چاپ یک کاتالوگ تبلیغاتی را یاد بگیرید، پیشنهاد ما استفاده از دوره های آنلاین طراحی گرافیک ADMEC است.

موسسه ADMEC، یکی از سایت های آموزش آنلاین است که شما می توانید به صورت زنده سر کلاس، طراحی و چاپ دیجیتال را فرا بگیرید.

دانش آموزان می توانند در جلسات زنده با اساتید شرکت کنند، بنابراین فرصتی برای تعامل و یادگیری برایشان ایجاد می شود. دوره های دیپلم این موسسه از حدود 6 تا 8 ماه می باشد. البته دوره های گواهینامه، مباحث گسترده تری را در بر می گیرد و حدود 2 الی 4 ماه زمان می برد.

5.موسسه تکنولوژی ماساچوست

به دلیل داشتن دوره های آنلاین با دسترسی آزاد، به نظر می رسد MIT یکی از منابع قابل اعتماد برای دانشجویان طراحی گرافیک است. MIT یک پایگاه داده رایگان از دوره های تهیه شده توسط معلمان حرفه ای و نویسندگان دوره ارائه می دهد. بنابراین، دانشجویان و علاقه مندان می توانند از یک دوره آموزش طراحی گرافیک رایگان بهره مند شوند و مواردی مانند طراحی کاتالوگ و کارت ویزیت و چاپ آن را از این دوره ها بیاموزند.

6.سایت Envato Tuts

یکی از سایت های آنلاین که در زمینه طراحی گرافیک خدمات آموزشی آنلاین ارائه می دهد، envato است

این وب سایت کاملا متمرکز بر دوره های طراحی گرافیک است. یک سایت غنی پر از مطالب مختلف در حوزه های طراحی گرافیک، از طراحی وب گرفته تا نرم افزارهای تخصصی گرافیک، از جمله فتوشاپ، ایلوستریتور، افترافکت، سینما 4 بعدی و … که می تواند کمک زیادی به یادگیری شما بکند. از نظر محتوا، این سایت می تواند به عنوان یکی از پرمخاطب ترین و جامع ترین سایت هایی در نظر گرفته شود که تقریبا همه مواردی را لازم است درباره طراحی حرفه ای گرافیک بدانید، در خود جای داده است.

با این بانک اطلاعاتی قوی که می تواند کمک زیادی به طراحان کاتالوگ، کارت ویزیت و به طور کلی فعالان حوزه طراحی و چاپ دیجیتال بکند، تابحال بیش از 990 دوره قابل نصب در سیستم است و به عنوان یک منبع قابل اعتماد، می تواند هر مشکلی را که یک طراح گرافیک دارد حل کند.

7.سایت skilledup

وب سایت دیگری که به ارائه دوره های با کیفیت با قیمت مناسب برای علاقمندان طراحی گرافیک است. این سایت، آموزش های متنوعی در حوزه های مختلف دارد که با نرخ میانگین 20 دلار در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. با اینحال، این سایت دوره های طراحی گرافیک رایگان نیز ارائه می دهد. بنابراین، اگر می خواهید طراحی و چاپ کاتالوگ یا طراحی کارت ویزیت حرفه ای برای خود انجام دهید، می توانید گشتی در این سایت بزنید.

دوره بصری و گرافیک طراحی، یک بسته اصلی شروع برای آماتورهای گرافیکی است. این بسته برای کسی که می خواهد شغلی در حوزه طراحی گرافیک داشته باشد، شغل هایی مانند طراح کاتالوگ، پوستر، بروشور، کارت ویزیت و …، می تواند بدون اینکه نیاز باشد ذره ای پول خرج کند، مقدمات کار را فراهم کند.

8.موسسه هنر خلاق Zee

این موسسه تقریبا همه جنبه های گرافیکی از جمله: انیمیشن سه بعدی، جلوه های تصویری، طراحی وب، بازاریابی دیجیتال، عکاسی دیجیتال، مالتی مدیا و غیره را در بر می گیرد. بنابراین حوزه کاری ما را که چاپ کاتالوگ و طراحی آن و همینطور چاپ و طراحی کارت ویزیت و بروشور و سایر ابزارهای گرافیک است را هم پوشش می دهد. برای اطمینان از کیفیت، دوره های آنلاین اختصاص داده شده به موضوعات ذکرشده، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. بنابراین این امر، منجر به ایجاد آموزش با کیفیت در زمینه طراحی گرافیک می شود. مربیانی که با این انستیتو همکاری می کنند نیز بهترین های صنعت طراحی و چاپ دیجیتال و طراحی گرافیک هستند که دانش آموزان می توانند از آن ها بهره ببرند.

9.سایت Next-G Education

سایت next-g یکی از سایت هایی است که می تواند منبع مناسبی برای آموزش طراحی گرافیک و مباحثی مانند طراحی کاتالوگ حرفه ای باشد.

Next-G دوره های آنلاین طراحی گرافیک را شبیه سازی می کند و دانش آموزان می توانند تجربه یک کلاس اینترنتی را داشته باشند. دوره های ارائه شده توسط این موسسه آنلاین، از 1 ماه تا یک سال طول می کشد. درس های دوره دیپلم نیز از طریق Next-G به صورت آنلاین قابل استفاده است.

برخی از دوره های آنلاین نکست جی در حوزه طراحی گرافیک عبارت است از: دروس حرفه ای طراحی گرافیک پیشرفته، دروس گرافیک پیشرفته، دروس استاندارد گرافیک حرفه ای، درس آموزش فتوشاپ حرفه ای، درس آموزش ادوبی ایندیزاین که در طراحی کاتالوگ و بروشور و طراحی صفحات کتاب کاربرد دارد، دروس آموزشی ادوب ایلستریتور و کورل دراو که در طراحی لوگوها کاربرد فراوانی دارند. بسته به نیاز خود، برای طراحی و چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، بروشور، طراحی لوگو و … می توانید یکی از این دوره ها را انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید.

10.مدرسه طراحی Canva

Canva نیز یکی از سایت هایی است که طیف وسیعی از دوره های رایگان را ارائه می دهد. یکی از کلاس های این سایت، مقدمه ای بر طراحی گرافیک است، که در سرفصل های این سایت گنجانده شده است. می توانید گشتی در این سایت بزنید و درس های مختلف طراحی گرافیک را در این سایت بررسی نمایید و به فراخور نیازهایتان یکی را انتخاب کنید.

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، مبحث آموزش در زمینه طراحی و چاپ دیجیتال دیگر مانند گذشته سخت و دشوار نیست. دیگر نیازی به شرکت در کلاس های خصوصی نیست و اگر کمی پشتکار داشته باشید می توانید مباحث مختلف را از سایت های آموزش آنلاین طراحی گرافیک فرا بگیرید. طراحی گرافیک موضوع داغی است که در اکثر این سایت های آموزشی به آن پرداخته می شود. آموزش طراحی و چاپ کاتالوگ تبلیغاتی موضوعی است که می توانید با یادگیری آن از همین سایت ها، شغلی با درآمد مناسب برای خود دست و پا کنید و کسب و کار خود را راه بیاندازید و یکی از کسانی باشید که در زمینه چاپ دیجیتال و طراحی و چاپ گرافیک حرفی برای گفتن داشته باشید.